18 beğenilme 0 beğenilmeme
AŞK HAYATI kategorisinde (-682 puan) tarafından 
Yorumsuz:)

10 Cevaplar

5 beğenilme 0 beğenilmeme
(6.5k puan) tarafından 
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Ayıplanmaması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. İnternet üzerinden arkadaş olabiliyoruz peki ya neden sevgili olmayalım? Bu durumun yanlış olup olmaması  sanalda konuştuğunuz insanın iyi veya kötü olmasıyla ilişkili. Sanalda birçok kızla tanıştım, kendini başka bir kişiliğe bürümüş yada olmak istediği kişi olarak gösterenler ve kendini olduğu gibi gösterenler diye ikiye ayrılıyor. Zaten insan karşındakinin konuşmasından davranışlarından hangi türden olduğunu hissedebilir sezebilir. O kızlardan hala daha sanalda kalanlar, konuşmayı bitirdiğim ve reel olduklarım var. Hatta şuan en iyi dostum diyebileceğim kızla 5 sene önce internette tanışmıştık, şimdi ise aramızdan su sızmaz. Tabi internet sanal felan diyoruz ama hangi sitede tanıştığımız da önemli. Öyle sevgili bulma sitelerinden tanıştığın bir insana kız yada erkek fark etmez ne kadar güvenilir olabilir ki? Şöyle bir durum daha var sanal üzerinden tanışılan birisiyle mektup arkadaşlığının farkı ne? Sadece internet daha hızlı bir süreç. Amacı farklı olan sitelerden tanışmadıysanız, arkadaşlık ve ilerisi gerçek hayata göre çok daha sağlıklı olabilir. Genelde eğer profil resmini görmediyseniz, biriyle tanışmak için ortak bir noktanız olması gerekiyor. Ortak paydaları olan iki insanın tanışması kadar normal ne olabilir? Evlilik için bu sanal arkadaşlığın gerçek hayata taşınması gerekiyor. Arkadaşlık için bu geçerli değil. İsterseniz tanışırsınız ama emin olun gerçek hayatta görmediğiniz birini çok sevebilirsiniz. Duygu ile alakalı bir olay. Asosyal olmakla falan uzaktan yakından alakası yok hatta arkadaş olarak gerçek hayatta sevdiğiniz arkadaşlarınızdan bile çok sevebilirsiniz. Paylaşım sadece dokunarak ya da sesini duyarak olmayabilir. Normal hayatta nasıl insanları hayatınızdan çıkarıyorsanız aynen sanal dünyada süreç böyle işliyor. Evlilik konusuna dönecek olursak işin içine gerçek hayat girdiği için mimikler,ses tonu,konuşma tarzı,tip falan giriyor. Zaten süreç artık normale dönüyor. Kimse dert etmesin ama ''ay sanaldan tanıştık nasıl evlenicez'' diye. Nasıl tanıştığınızı iyi düşünün. Karşınıza bir yalancı da çıkabilir ama gerçek hayatta çıkmıyor mu? Bugüne kadar gerçek dediğimiz hayatta kaç kişi tarafından kalbiniz kırıldı ve kandırıldınız? Hemen kandırıldığınızı anlayabildiniz mi? İşin içine ilgi alanları ve düşünceler giriyor. düşüncelerde ve fikirlerde anlaşmak bence en zoru, zaten en başta zor durumu atlatmış oluyorsunuz sonrası artık size kalmış.
(355 puan) tarafından 
0 0
Çok güzel anlatmışsınız
4 beğenilme 0 beğenilmeme
(51.7k puan) tarafından 
Sanal her zaman sanaldır bence gerçekten çok uzak :)
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(990 puan) tarafından 
Sanal da gerçekten sevgi hissettikten sonra hiç bir sorun kalmaz bence. Ki daha öncede dedim arkadaşım evlendi. Arada bi görüşe görüşe en sonudna evlendiler. Neden olmasın yani :)
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(9.6k puan) tarafından 
örnekleri vardır mutlaka
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(6k puan) tarafından 
İlla vardır ama zor bence ama imkansız degil
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(37.5k puan) tarafından 
Ola bilir olmuyada bilir:D
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(2k puan) tarafından 
Saygisini sevgisi inandigin guvendigim anlasabildigim biriyle evet
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(8.2k puan) tarafından 
Büyük konuşmak istemiyorum ama gerçekte bile çoğu insana güvenmiyoruz istisna var tamam ama ilişki kuracak kadar kendi adıma konuşayım sanal aşklara inanmam.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(18.1k puan) tarafından 
Neden olmasın çevremde sanal ortamda tanışım görüşüp evlenen var. Gerçekte sevgi ve güven varsa olabilir.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(13k puan) tarafından 

Gerçekten öte yaşadım sanal dunyayı sanal olarak görmedım @Nursac_16@Kenaan❤ Benım ailem gibi gördüklerim oldular benı benden guzel tanıdılar korudular kolladılar aşk meşk yalan dolan çıkar peşinde olmak nasılmıs gerçeği bana gösterdıler yanımda oldular sanal dunyayı yaşamak basit önemlı olan sanal dunyasını gerçek dünyaya taşımak ben gerçeği yaşadım. Dilerim ki herkes yaşar . ✈

(8.2k puan) tarafından 
1 0
@Kenaan , @Ceylann_Gkc beni her zaman sakinleşmem için güldürdünüz. Beni koruyup kolladınız. Sanal arkadaşlarım her daim olmuştur ama sizin gibi halimi hatrımı soran, beni güldüren hiç olmamıştı iyi ki varsınız iyi ki dostumsunuz. İkiniz de ailem gibi oldunuz ♥️
(13k puan) tarafından 
1 0
İyikilerim ❤❤
(8.2k puan) tarafından 
1 0
Cansın sen nayinom ♥️

Benzer sorular

10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
14 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
18 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
24 Haziran 2018 AŞK HAYATI kategorisinde cerenimo (-682 puan) tarafından soruldu
18 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
3 Temmuz 2018 iTiRAFLAR kategorisinde cerenimo (-682 puan) tarafından soruldu
14 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

8.8k soru

42.9k cevap

25.3k yorum

707 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. blackasi
  74 puan
 2. Kumsaltskn
  72 puan
 3. Zayec
  68 puan
 4. Frtn3850
  56 puan
 5. Gamzelim01
  42 puan
...