6 beğenilme 0 beğenilmeme
DÜNYA & UZAY kategorisinde (-3,117 puan) tarafından  soruldu

3 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(19k puan) tarafından  cevaplandı
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Öncelikle kaptan uzayda zaten yalnız değiliz, koskoca evren bizim arka bahçemiz değil en nihayetinde:D Ve akın malesef insanlarımız ' Nasa bize yalan söyledi ' gibi videolari cok severek izliyor ve inanıyor. Bakın şimdi, dünyadaki uzay araştırmaları Nasa'nın yaptığı araştırmalardan ibaret değil bundan emin olalım. Dünyanın geri kalanında avrupa uzay istasyonu, japon uzay istasyonu, kanada uzay istasyonu ve daha nice güvenilir ve efendi yaşlı başlı bilim insanlarının kurduğu araştırma istasyonları var. Farz edelim ki Nasa bize yalan söyledi. Peki diğer bilim insanları salak mı ? Farkedemediler mi bunu ? Bu alanda çok fazla araştırma yapan insan var ve idda edilen gerçek dışı haberleri kimse yutmaz. Uzay yürüyüşü yapan, ve aya ayak basmış onlarca astronot var. Ve bu astronotlar amerikadan değil, tüm dünya milletlerinden seçilmesi için ayrıca özen gösteriliyor. Aya gidildi, ve çok yakında Marsa da ayak basılacak. Kimsenin kimseye yalan söylediği falan yok :) 

Nasa'nın mars hakkındaki açıklamasına gelicek olursakta muhtemelen marsta canlı tek hücreli organizmaların bulunduğunu ilan edicekler yada onlara ait fosillerin bulunduğunu ilan edicekler. Marsta yaşama zemin olabilecek su zaten bulundu. Hazır bahsetmişken ekliyim, Mars bir kaç yüz milyon yıl öncesine kadar dağları, ovaları, ırmakları, bulutları ve muhtemelen ormanları bulunan bir gezegendi. Orda canlıya dair izler sürpriz olmayacak :) Ama güneşin hışmına uğradı ve atmosferi dahil herşeyini kaybetti. Şu an tam anlamıyla kızıl bir cehennem. 

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(7.3k puan) tarafından  cevaplandı
Uzayda yalnız değilmişiz temalı olmasın da ne olursa olsun. Şaka bir yana merakla bekliyoruz açıklamayı.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(6k puan) tarafından  cevaplandı
Mars'a bazı topluluğu götürdük orada yaşamaya başladılar derlermiş :))

Benzer sorular

11 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
20 Haziran 2018 DÜNYA & UZAY kategorisinde Type-V (19k puan) tarafından soruldu
10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
25 Mayıs 2018 DÜNYA & UZAY kategorisinde Type-V (19k puan) tarafından soruldu
8 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

36.5k cevap

21.3k yorum

504 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Pervizz
  40 puan
 2. Zeyno
  38 puan
 3. Mahmut
  29 puan
 4. King_34
  19 puan
 5. ~SEMA18~
  13 puan
...