14 beğenilme 0 beğenilmeme
FiLMLER & DiZiLER kategorisinde (8.3k puan) tarafından 
tarafından düzenlendi

Al Pacino'nun başrolde oynadığı Scent of a Woman filminde Al Pacino genç ve güzel kadın Donna'ya bir restaronda tangodan bahseder ve yapıp yapmadığını sorar. Ve Al Pacino'nun tango öğretme teklifiyle diyalog başlar:

-Would you like to learn to tango, Donna?(Tango öğrenmek ister misin Donna?)

-Right now(Şimdi mi?)

-I am offering my services, free of charge what you say? (Sana hizmetimi teklif ediyorum, hem de bedavaya ne dersin?)

-I think I'd be a little afraid. (galiba bu durum beni biraz korkutuyor)

-Of what ? (Neden?)

-Afraid of making a mistake.(Hata Yapmaktan...)

-No mistakes in the tango. Not like life. It's simple. That's what makes the tango so great. If you make a mistake, get all tangled up, just tango on. (Tangoda hata diye bir şey yoktur, hayata benzemez. Basittir ve ne yaparsan yap tango mükemmeldir, büyüktür. Hata yapsan, ayakların birbirine dolaşsa bile tango ya devam edersin.)

(Dans ederler ve arkada Itzhak Perlman'ın tangosu çalar) Mükemmel bir sahnedir:

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(18.7k puan) tarafından 
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap
Yaaa inanmıyorum. En sevdiğim sahnelerden :) Bende oradan bir replik paylaşayım madem.

"Siz bir sahtekar ve büyük bir yalancısınız Bay Simms"

"Ama ispiyoncu değil"

"Afedersiniz"

"Hayır affedeceğimi sanmıyorum"

"Bay Slade"

"Bundan daha saçma bir şey duymadım. Hah!

"Lütfen sözlerinize dikkat edin Bay Slade. Burada Bairddesiniz kışlada değil. Size konuşmanız için bir şans daha vereceğim Bay Simms."

"Bay Simms bunu istemiyor. Çünkü hala Baird erkeği olmaya değer damgası yemeye ihtiyacı yok. Bu her ne demekse. Burada düsturunuz nedir? Çocuklar! Sınıf arkadaşlarınızı gammazlayın kendinizi kurtarın, bundan geri adım atarsanız sizi cayır cayır yakarız mI? Vay canına! Beyler, işler sarpa sarınca hep böyledir birileri kaçar birileri kalır. Bir yanda Charlie ateşle yüzleşiyor George ise babasının kalın cüzdanına saklanıyor. Siz ne yapıyorsunuz? Georgu ödüllendiriyor Charlieyi mahvediyorsunuz."

"Bitirdiniz mi Bay Slade?"

"Hayır daha yeni ısınmaya başladım. Bu okuldan kimler mezun oldu bilmiyorum. William James, William Tell... Her kimse. Bir ruhları varsa bile bu ruh çoktan öldü bitti! Siz bir fare gemisi kurmuşsunuz. Denize açıan gammazlar için bir kalyon. Bu küçük balıkları erkekliğe bununla hazırladığınızı sanıyorsanız, bunu tekrar düşünün derim bana kalırsa siz bu kurumun aşıladığını iddia ettiğiniz ruhu öldürüyorsunuz.Gerçekten yazık! Bugün burada nasıl bir oyun oynama peşindesiniz? Çünkü bu olaydaki en saygın kişi yanı başımda oturuyor ben de size bu çocuğun ruhunun bozulmadığını söylemek için buradayım, bunu tartışmam bile. Nereden mi biliyorum? İsmi lazım değil, buradakilerden biri onu satın almayı önerdi ama Charlie ruhunu satmadı!"

"Haddinizi aştınız bayım."

"Haddini aşmak ne ben göstereyim. Siz haddini aşmak ne demek bilmiyorsunuz Bay Trask. Size ben gösterirdim ama çok yaşlıyım, çok yorgunum ve maalesef körüm. 5 yıl önceki adam olsaydım eğer ateşe verirdim bu lanet yeri! Haddimi aşmışım! Sen kiminle konuşuyorsun? Bu saçları değirmende ağartmadım. Bir zamanlar ben de görebiliyordum ve çok şey gördüm. Bunlar gibi çocukların hatta daha gençlerin kollarının parçalandığını, bacaklarının koptuğunu gördüm ama hiçbir şey kesilip atılmış bir ruh kadar tiksindirici olamaz. Bunun protezi yoktur. Siz bu dört dörtlük piyadeyi kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırmış halde Oregon'daki evine gönderdiğinizi sanıyorsunuz ama ben ruhunu idam ettiğinizi söylüyorum. Peki neden? Bir Baird erkeği olmadığı için. Baird erkeği! Eğer bu çocuğu incitirseniz Baird sersemi olursunuz topunuz birden! Ve Harry, Garry, Trent! Orada her neredeyseniz. Sizin de canınız cehenneme!"

"Yerinize oturun Bay Slade."

"Lafımı bitirmedim! Salondan içeri girerken o iki kelimeyi duydum; liderliğin beşiği. Ama ayak kırılırsa beşik yere düşermiş bu da yere düşmüş yerde sürünüyor. Bizi adam edenler, liderleri yetiştirenler burada ne tür liderler yetiştirdiğinize dikkat edin. Charlie'nin bugün suskun kalması doğru mu yanlış mı bilmiyorum ben ne yargıcım ne juri ama size şunu söyleyebilirim; o geleceğini satın almak için kimseyi satmayacak buna da dostlarım dürüstlük denir, cesaret denir! Lider dediklerimiz de bunlardan yaratılmalıdır. Ben de hayatım boyunca birçok defa yol ayrımına geldim. Doğru yolun hangisi olduğunu hep bildim, istisnasız hep bildim! Ama hiç almadım.Neden biliyor musunuz? Çünkü çok fazla zordu. Bugün de Charlie. Şimdi o bir yol ayrımında ve o bir yol seçti. Doğru olan yolu, prensiplerle yapılmış yolu. Bu da kişilik demektir. Bu yolda yürümeye devam etmesine izin verin. Bu çocuğun geleceği sizin ellerinizde kurul üyeleri. Bu çok değerli bir gelecek. Bana inanın. Onu yok etmeyin. Koruyun, kollayın! Bir gün bundan gurur duyacaksınız size söz veriyorum.
(8.3k puan) tarafından 
0 0
Wow wow wow. Bunu açıklayacak kadar güzel kelime bilmiyorum ancak tek diyebileceğim enfes. Gerçekten bu muazzam cevap için çok teşekkür ederim.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(308 puan) tarafından 
"Birisiyle mühürlenmek onu gördüğünde herşeyin değişmesi gibidir.bi anda seni gezegene bağlayan şey yer çekim deil,o olur." (alacakaranlık efsanesi: Tutulma)
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(-654 puan) tarafından 
 • Müessemizde kaybolan(çalınan) eşyalarınızdan Çetin Abi sorumlu değildir. O artık tövbeli.(DÜĞÜN DERNEK)
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(8.3k puan) tarafından 
bir de şu sahne efsanedir:

Benzer sorular

12 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
15 Nisan 2019 FiLMLER & DiZiLER kategorisinde Nursac_16 (8.2k puan) tarafından soruldu
13 beğenilme 0 beğenilmeme
8 cevap
1 Nisan 2019 FiLMLER & DiZiLER kategorisinde Nursac_16 (8.2k puan) tarafından soruldu
13 beğenilme 0 beğenilmeme
7 cevap
7 Ağustos 2019 FiLMLER & DiZiLER kategorisinde Ferhat44 (360 puan) tarafından soruldu
19 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
12 Haziran 2018 FiLMLER & DiZiLER kategorisinde kaptanblack (8.3k puan) tarafından soruldu
7 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

8.8k soru

42.5k cevap

24.9k yorum

687 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Cansu ♋
  6 puan
 2. horuk
  6 puan
 3. delibalzehir
  6 puan
 4. melekd1
  4 puan
 5. Gamzelim01
  2 puan
...