9 beğenilme 1 beğenilmeme
AŞK HAYATI kategorisinde (12.5k puan) tarafından  soruldu
Ya bu nedir ya nereye gidiyorsan bi aşk konusu bi sevgi. Ayrılık aşk açısı falan filan sanki dünya da başka sorun yok. He bildik Aşk onemli de bukadarda olmaz ama herkes mi aşk hastasi arkadaş noluyor yani. Bir kere bunu düşünün en büyük aşk sandığınız Leyla Mecnun. Asli Kerem.Ferhat Şirin ya bunlar kadar aşıklar kovusamayinca ne yoruyonuz kendinizi aşk için (Ben dahil)
Sorsan ne edebiyatçılar cikar şimdi aşkı anlatir :)) anlatirda uygulamaya gelince pff. Şu diziler yokmu şu diziler yakdi bizi. Aldı o saf temiz yüce Aşkı 2 kuruşluk yapdi koydu önümüze. Herkez dizilerdeki filimlerdeki gibi aşık olmak aşk yaşamak istiyor  :)) Hayır bizim aşkımız öğle diyil diyenleri duyar gibiyim :)) he he
Tabii her kesin kendi düşüncesi ve hayatı var kimseyi ilgilendirmez bu ama göz göre göre uçuruma gidiyoruz be arkadaş biride durun napiyoruz demiyor.
Ya gidelim okuyalım şu dunyaya faydalı bi insan olalım diyen çok az (ben dahil) herkes sevgilim olsun bana aşık olsun ben aşık olayım, evlenelim çocuk yapalım eeee sonra sonrasin ben söyleyim olub gideceyiz. Bu hayatda bi sey yapmak lazim insanlara saygı ile yaklasmak kalp kırmamak iyilik yapmak. Bakıyorsun adama yapmadığı igrenclik kalmamış dindiriyosun kimese aşık yürü git lan asikmis.Hele kızlar oy oy onlardan konusmaya bile gerek yok :))
Eskiden neden bu kadar aşık yokdu biliyomusunuz çünki eskiden bu kadar ucuz değildi. Birine aşık olmak için gözlerine bakardin sözlerine değil.Şimdi  güzel sözler süslü laflara deniyor Aşk. He birde Aşıklar var tabii 1-2 bilemedin 4 yıllık aşıklar :)). Kime diyorsan bana ne diyor ben kimsenin hayatina karisamam nasıl ya yakının arkadaşın bilmem kuzenin bir ilişki yaşayacak sen onun uzulecegini bile bile buna goz yumacaksin işte insanlığın sonunda bu getiriyir ya :))
Her neyse ben yazdikca cosuyorum heleki bu kadar okumayacaksiniz biliyorum olsun dursun burda birileri okur belki okuyanlara da teşekkür  :))

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
(11.1k puan) tarafından  cevaplandı
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Okudum ve açıkçası bir çoğuna hem fikirim bir çoğuna da sinirlendim diyebilirim. Öncelikle fikirlerin cok guzel bu dünya ya saygi sevgi olmadan ilerlemek elbet olmaz. Her insanın çabası olmalı dünyaya.  Ama bundan ibaret degil hiçbişi. Aşk konusuna gelirsek. Gercek aşkı tatmis insanlar bunu anlar demeyeceğim her insanin anlatması aşkı farklidir ha şuna sinirlenirim hayatlarinda tek ask ve ask acısı varmis gibi yaşamak yanlış. Fakat ilişkilere saçma yalan demek buna sinirlenirim. Her insan mutlu iliskiler kurmak ister bu dunya 3 günlük perviz yarin obur gun ölup kalsak ne halde öldüm diyecegiz ben mutlu ölmek isterim. Cok iyi bir aileye ve cok iyi bir adama sahibim sevgilim var evet aşığım bu bence sorun olmamalı cunku ne yollardan birbirimizi bulduk kilometreleri yendik ve el ele olduk. Her iliskinin zorlugu vardir biz de bu yolları yaşadık ama mutluyum mutluyuz evet evlenmek istiyoruz aile kurmak istiyoruz çünkü bu dünyaya diger insanlardan soyutlanip farkli hayat kurmayi planliyoruz sadece evlenip bebek yapıp ölmek degil mesele bunu demen cok saçma çünkü bu hayat da bir aileye sahip olamamıs ve aile kurmak isteyen onlarca insan var , ben sevdiğim adama bir aile verdim ki bu dunyanin en güzel seyi oldu gerek saygi sevgi hersey de iyi olduk. Elbet her sey sevgi degil aşk değil ama bunlari yargilamak sana bana ona kalmaz bilemeyiz belkide askii cok guzel yasayip saygisini sevgisini veren insanlara vardır onun bunun baskasiyla sevgili olması buna laf edilmesi yanlış cidden bırakın isteyen istedigiyle mutlu olsun sevsin istediğini yapsın. Sevgilisiyle yatmış diyeceksiniz. Eee sizene? Bizene? Bizene banane zaten diyorsan bunu da burda denilmemesi lazım. Yatmıştır sevmiştir güvenmistir kimseye laf demek düşmez.Ha eskiden aşklar başkaydı insanlar dokunmaya kıyamazdı utanma vardı güzeldi ve saf duygular yaşanıyordu.Sen bunca lafı söyleyip banane zaten beni ilgilendirmez diyebilirsin eee bunu diyorsan bunun da lafını burda yapman biraz sacma değil mi  :) okuyalım faydali insan olalim diyorsun bu dunyada okuyup cok iyi yere gelmis insanlarin da igrencleri var sadece okuyan mi adam oluyor. Hic okumadan kendini gelistiren insanlar biliyorum evet senden baya küçüğüm yaşım 19 ama bunca seye ve bir cok seye verilecek cevaba sahibim çünkü yaşantılar insana bunu gösteriyor kim bilir daha neler yasanilicak bu hayatta. Sözlerimi yanlış anlama veya anla bilemiyorum sana kalmış ama bahsettigin diziler filmler bir çoğu iğrençlik ötesi kitaplarda ki aşklar var eskiden özenirdim sonra kitaplarda okuduğumu yaşadım bin şükür ettim. Ve diyeceğim şu ki ülkeme faydalı bir insan olmak icin illa okuyup bir yere gelinecegini sanmıyorum ha diger konuda da laf soylenilecekse   söylenilsin sevdigim adamla beraberim birlikteligim var ciddiyiz aileler biliyor evlenecegim allah nasip ederse bebeğim olur belkide ve sonrasi Allahin izin verdiğine göre ölüp gidecegim bu bir laf edilecek konuysa ben bunları yapacağım ve isteyen istedigini desin  :))
/Not- Hayatinizdaki insanlarin en ufak sözüne dahi aldırış etmeyin çünkü bu hayati yasiyan onlar değil sizlersiniz ister dogrusunu ister yanlışını yaşayın siz yasadikca ogreniceksiniz. Isteyen size istedigini desin. Okuyun adam olunn ülkeye faydaniz olsun demicem , size deger veren sizi seven biriyle beraberseniz bir aileniz varsa şükür ediyorsaniz zaten dunyanin bu ülkenin en iyi insanısınız unutmayin  :))
Sevgilerimleeee  ^_^
(12.5k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
Öncelikle fikirlerin için teşekkür ederim. He bazı seylerde sende haklı ola bilirsin. Konuya gelecek olursam konudan konuya atladigimin farkindasin o an aklıma gelenleri yazdım sacede hani bazen olur ya oturub kendi kendine konusursun bazi şeyleri düşüncelerini falan anlatirsin kendine bu kez yazmayı denedim :D
Aslina bakarsan yazdiklarimla kendiminde bi alakası yok yani bende onları yapmıyorum  :D
(11.1k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Anlıyorum  ama okuyan insan "sen öyle düşünüp" de bunları yazmışsın gibi algiliyor  :)
Zaten  kendi kendime konuşup diyorsun bir nevi bunları düşünüp icinden gecirerek yazmışsın  :))
(12.5k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
He düşünüyorum ama uygulama yok iste uygulama olsa haklı olurdum dimi :))
(11.1k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Hayır olmazdın  :D
(12.5k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
olurdu olurdu :))
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(96 puan) tarafından  cevaplandı
Okudum :)
(12.5k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
Xaxaxaxa teşekkür  :)
(96 puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Rica :)

Benzer sorular

5 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
5 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
11 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
9 Haziran 2018 GENEL kategorisinde Emine (43.8k puan) tarafından soruldu
16 beğenilme 0 beğenilmeme
6 cevap
5 Haziran 2018 GENEL kategorisinde Emine (43.8k puan) tarafından soruldu
10 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

37k cevap

21.7k yorum

516 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
  1. İpek
    1 puan
...