15 beğenilme 0 beğenilmeme
BEYiN FIRTINASI kategorisinde (-694 puan) tarafından 
Kimura asi ve mavi japon kadını. Amerika'ya kocası ve iki çocuğuyla göç edeli çok olmamış. Bir gün eşinin kendisini aldattığını öğrenmiş Kimura. O gün sabahlara kadar ağlamış ve bir gün sonra sabah güzelce giyinmiş çocuklarını güneş kremlemiş ve mayolarını giydirmiş denize götürmüş. Çocuklarıyla birlikte açılmış da açılmış ve önce 1 ve 3 yaşlarında olan çocuklarını boğmuş sonra kendisini boğmak istemiş tam ölecekken kurtarmışlar Kimura'yı.

Hakkında kamu davası açılmış idamı istenilmiş Kimura'nın. Kimura'nın avukatı bu davanın görülürken Kimura'nın bağlı olduğu kültürden bağımsız değerlendirilemeyeceğini, Amerikan Kanunları yanısıra Japon Kanunlarının da uygulanması gerektiğini beyan etmiş. Nedenini sorarsanız Japon kültüründe eşi tarafından aldatılan kadın suçlu görülür ve onurunu kaybeder, onurunu kaybeden kişinin intihar etmesi kabul edilebilir bir olgudur. Ayrıca küçük çocuklar annenin birer parçası olarak kabul edilirler, kadın kendisi intihar edip çocuklarını bırakırsa şeytan olarak adlandırılır ve çocuklar da şeytanın parçası olarak görülerek eziyete uğrar, toplumdan dışlanır. Dolayısıyla bu durumlar birlikte değerlendirildiğinde Kimura'nın çocuklarını öldürmeyi değil korumayı amaçladığını beyan etmiştir avukat. Ayrıca Japon Hukukunda bu duruma çok rastlanıldığından bu durumu cezasız bırakan ya da hafif cezalarla atlatmaya yarayan Kanunların olduğu görülmektedir. Son olarak avukat Japon kanun ve örfünden bağımsız değerlendirme yapılmasının yargısız infaz olacağını belirtmiş ve japon hukukunun da göz önünde bulundurulmasını istemiştir.

Peki Kimura'nın avukatının bu savunması karşısında sizler ne karar verirdiniz?

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(1.2k puan) tarafından 
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
türklerin bir lafı vardır memelektin doğduğun değil doyduğu yerdir diye. Amerikan adalet sistemini juriler de dahil olarak karar veriliyor. Yargıç son noktayı koyuyor.Japon hukuku anladığım kadarıyla ruhani bir kitap adalate din ile sağlanamaz. Keskin kuralları vardır. Amerika birleşik bir devlet olsada her eyaletin kendi hukuku olsada ceza a şehrinde değilde b şehrinde işlendiğinde b şehrinin yasaları geçerli. Japon yasasına bu durumda hiç bakmadan kadının 1inci dereceden suçlu bulup idam edilmesini isterdim.

Benzer sorular

14 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
28 Temmuz 2019 BEYiN FIRTINASI kategorisinde EyleMm (2.1k puan) tarafından soruldu
12 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
1 Ağustos 2019 BEYiN FIRTINASI kategorisinde EyleMm (2.1k puan) tarafından soruldu
10 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
1 Ağustos 2019 BEYiN FIRTINASI kategorisinde EyleMm (2.1k puan) tarafından soruldu
12 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
18 Şubat 2019 BEYiN FIRTINASI kategorisinde King_34 (7.1k puan) tarafından soruldu
18 beğenilme 0 beğenilmeme
9 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

9k soru

43.7k cevap

26k yorum

811 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Cansu ♋
  50 puan
 2. Kara kız
  38 puan
 3. melekd1
  26 puan
 4. Nursac_16
  24 puan
 5. Alliswell
  22 puan
...