12 beğenilme 0 beğenilmeme
BiLiM & TEKNOLOJi kategorisinde (20.2k puan) tarafından 
tarafından yeniden etiketlendirildi.
Evlerimizdeki mikrodalga firinlar, buzdolaplari ve hatta lambalarımız bile bize online hizmet vermeye başladı. 21. Yüzyılın sonlarına doğru muhtemelen bütün işlerimizi yapay zekaya emanet etmiş olucaz. Bu büyük avantaj. Fakat dezavantajları da var. Insanların işlerini kaybetmesinden ziyade bir gün gelicek ve yapay zeka insan beyninin yapabildiklerinden çok daha fazlasını yapabilecek. Bizim için iyi olana karar vericek, bizi kontrol etmeye başlayacak ve belkide bir kişilik ve bir benlik sahibi olucak. Elinizdeki akıllı telefona bir bakın, kısmen de olsa bizi ele geçirdi değilmi ? Peki işimizi kolaylaştıran dostlarımız bir gün ırkımızın dünya için fuzuli olduğuna karar verirse.. Onlardan kaçabilecekmiyiz ?

3 Cevaplar

3 beğenilme 0 beğenilmeme
(18.7k puan) tarafından 
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Hiçbir avantajı olduğunu düşünmüyorum ben artık, resmen baya baya tembelleşiyoruz ilerde muhtemelen düşünemeyen canlılar haline geleceğiz. Düşünemeyeceğiz diyorum ya daha ötesi mi var bunun?
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(6.4k puan) tarafından 
Ben yakında benimle tartışabilecek seviyeye gelmesinden cok korkuyorum düşünsene bir konu hakkında bilgi alacaksın ikinizin fikri uyumayacak ve sonunda onu dediği doğru cıkacak konu ile ilgi bu defa ben sana demedimmi diye hakaret ettiğini düşünsene :))
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(10.2k puan) tarafından 
Tamam uzmsnlaştığı bir konuda daha çok bilgi sahibi olabilir ama kesinlikle yapay zekanın bi insanın yerini alabileceğini düşünmüyorum.

Benzer sorular

12 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
17 Haziran 2018 BiLiM & TEKNOLOJi kategorisinde u_mutlu22 (16.1k puan) tarafından soruldu
15 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
14 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
18 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
9 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

8.8k soru

42.5k cevap

24.9k yorum

686 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Heqiss
  180 puan
 2. Zayec
  172 puan
 3. Cansu ♋
  154 puan
 4. Frtn3850
  98 puan
 5. horuk
  56 puan
...