14 beğenilme 0 beğenilmeme
MOTORLU TAŞITLAR kategorisinde (27.9k puan) tarafından  soruldu
Şeritte sanki hiç bir şey yokmuş gibi motorsiklet sürücülerini sıkıştırmak yada tali yoldan önüne çıkmak neden bunu defalarca yaşadım

9 Cevaplar

4 beğenilme 0 beğenilmeme
(6k puan) tarafından  cevaplandı
Dünyanın kanunu bu semih güçü yeten yetene sıkıyorsa kendinden büyük bir araça aynı hamleyi yapsında görelim.
4 beğenilme 2 beğenilmeme
(-3,156 puan) tarafından  cevaplandı
Sadece motorsiklet sürücüsü de degil abi ne yayaya saygı var ne diğer araçlara trafikte bence biiraz daha anlayışlı olmak gerek :)
(6k puan) tarafından  yorumlandı
3 0
Tüh yanlış yere bastım kız :(
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(16.2k puan) tarafından  cevaplandı
Motosikletler trafikde daha hizli gidiyolarya kiskaniyolar diyer araclar :))şaka ya gercek nedenini bilmiyorum ama motosiklet hayrani olarak karşıyim boyle şeylere :)
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(9.5k puan) tarafından  cevaplandı
İnsanların birbirine tahammülü ve saygısı yok, adam karşısındaki aracı değerlendiriyor, bunun aracına büyük zarar verebilecek bi araçsa mecburen yol veriyor, saygıdan veya kurallar gereği değil. Motosiklete bakıyor; bu adam bana çarpıp yaralanmayı göze alamaz diyor ve dalıyor. Kendi bilir mecbur duracak mantığı.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(-1,258 puan) tarafından  cevaplandı
aynen aliye katiliyom kimin gücü kime yettiyse az duyarlı olamıyorlar
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(5.2k puan) tarafından  cevaplandı
Diğer illeri çok yorumlayamayacagim ama burada çoğu motorun ruhsatı yok ki ruhsatı geçtim sürenler falan ehliyeti olmayan bireyler ve o kadar değişik sürüyorlar ki haklısınız saygı olmalı ama sürenler de bu saygıyı uyandirmali
(9.5k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Ruhsatsız ehliyetsiz olmak ayrı suç, trafiği tehlikeye atarak kullanmak ta tabi cezalandırılması gereken suç. Ama adamların kaportası direk kendi vücutları. Bence kimse trafikte ölmeyi haketmiyor.
(5.2k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
Tabi ki kimse onu haketmiyor ezip gecin gibi bir sey demedim galiba :D ama su var ya evet saygi gostermeliyiz ama onlari gorunce diyorsun ki Allah korusun gidip birine carparlar kendilerine degil de carptiklarina yazik olur bunu dusundurtuyorlar insanlara benim bahsettigim tipler
(9.5k puan) tarafından  yorumlandı
tarafından düzenlendi
0 0
Çok haklısın, zaten trafikteki diğer insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye attıkları için cezalandırılmaları gerekiyor. Bu arada Allah korusun herhangi biri bi hatasından dolayı seninle birlikte kazaya karışsa öldüğü takdirde tutuklanıp taksirle adam öldürmekten yargılanıyorsun. Yargımız ne kadar hızlı da olsa suçsuzluğunu ıspatlanana kadar özgürlüğünden oluyorsun. Yani onların yerine de dikkat etmek yine bizim görevimiz oluyor. Zaten şöyle bir gerçek vardır, sadece kendi direksiyonunu tuttuğu aracı kullanana sürücü, kendi aracıyla birlikte yakın çevresindeki tüm araçları kullanana şoför denir. Kaza yapmamak için iyi şoför olmak gerekir.
(5.2k puan) tarafından  yorumlandı
0 0
Ben henüz şoför olamamış olabilirim :D
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(434 puan) tarafından  cevaplandı
Abi gereksiz insan onlar. ben motor görünce yol veririm ışıkta dursak bile :) saygı meselesı bu. Sonuçta motorda kaporta kendileri. en ufak bir kazada sakatlanabilirler
0 beğenilme 0 beğenilmeme
(42.4k puan) tarafından  cevaplandı
Motosiklet kullanıcıları çok hız yapıyor dikkat dagıtıyorlar
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(123 puan) tarafından  cevaplandı
ben sureklı trafıkteyım ve goruyorum kı hataların cogunlugu motorlularda kucuk oolduklarından heryere gırebılme cesaretı var onlarda ve bu yuzden trafıgı karıstırabılıyorlar ve sehır ıcın de cok kazaya sebep oluyorlar bir örnegi de arabaların sagından gecmesı ve show yapmayı cok sevıyorlar motorlular once kendı hatalarını gormelı bence. semıh sorunun cevabı bu degıldı ama solemek ıstedım.

Benzer sorular

10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
11 Ağustos 2018 MOTORLU TAŞITLAR kategorisinde By.racon (110 puan) tarafından soruldu
12 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
8 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

37k cevap

21.7k yorum

515 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. suclusair
  13 puan
 2. Lindajeon
  7 puan
 3. sherlock_
  3 puan
 4. Heqiss
  2 puan
 5. ~SEMA18~
  1 puan
...