6 beğenilme 1 beğenilmeme
GENEL kategorisinde (11.1k puan) tarafından  soruldu
tarafından düzenlendi
Gerçekçi misiniz? Dobra mısınız? Ağzınıza geldiğini direk diyen bir insanmisiniz karşımdaki üzülür kırılır demeden konuşur musunuz?

=Kesinlikle dobra bir insanım tabi her insan gibi hatam benimde elbet olmuştur ama hatalarımdan pişman olmadım hakettiklerini vermişimdir herkese teker teker veya ellerinde olanları hakettiği yere kendime almışımdır orası ayrıdır sevmiyorsam sevmiyorumdur kimseye kuyruk olamam öncesinde arkasından sövüp şimdi can ciğer kuzu sarması yalan ne aşklar kurarım ne dostluklar kurarım. Kimsenin üzülmesi zerre de umrumda degil beni dusunmeyeni ben neden dusuneyim ne sevgili ne dost herkes icin gecerli olan budur herkese hakettiğini verdigim icin kotu bilindim bundan da gurur duyarim herkes iyi olsun ben kötü olurum :D Size de tavsiyem gerçekçi olun herkes zaten yalancı birisi olmak kolay ve basit insanların işidir siz gerçekçi olmaya çalışın. Olun demiyorum çalışın çünkü olmak herkese nasip olmaz  (:

2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(4.9k puan) tarafından  cevaplandı
Hepsindenim kesinlikle, bu yönüm yüzünden beni de pek sevmezler aman böylesi de sevmesin zaten. Söylediklerimi tartarak söylemem çünkü karşımdaki insanlar için degmiyor canı yanmış mı yanmamış mı zaten sevdiklerim bilip de yapmaz bunları. Ve zamanında ben onu zaten sevmiyorum diyip şimdi çıkar ilişkileri için canım cicim yapanlar gelip de dobrayim iyiyim demesinler (:
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(17k puan) tarafından  cevaplandı
Gerçekçi bir insanım. Ama gerçekçi olmak aynı zamanda dobra olmak değildir. Kalp kırmak kötü bir eylemdir ve bu kötü eylemin üzerini "ben böyleyim, insanlar beni kabul ederse böyle kabul etsin" diyerek örtemem. Belki kalbini kırdığım bir insan benden daha değerli daha önemli daha özel biri olabilir, ben bunu bilemem. Şunu da söyleyeyim; bir insanın değeri parayla, etiketle veyahut mevki ile ölçülmez. Bir insanı değeri yaptığı işlerle alakalıdır. Bir insan ne kadar iyi eylemler yaparsa o kadar iyi bir insandır ve bir insan ne kadar kötü eylemler yaparsa o kadar kötü bir insandır. Başta da söylediğim gibi kalp kırmak kötü bir eylemdir, siz bu eylemi gerçekleştirdiğiniz zaman kötü bir insan olursunuz ve kötü insanların da kendileri gibi değersiz hayatları olur. Yani eğer kötü bir insan olmaya razıysanız değersiz bir insan olmaya da razı gelmişsinizdir. Ben değersiz bir hayat yaşamak istemem ve bu yüzden gerçekçi olsam bile kalp kırmamaya gayret ederim. Bu insana kendini daha özel ve daha iyi hissettiriyor. Benim de sana tavsiyem bu; bir dahakine kalp kırmak yerine bunu denersen daha iyi hissedeceğine eminim :D
(11.1k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Bu zamana kadar çok insana iyi yaklaştım ama bana kötü yaklaşana da kalkıp güzel konuşamam kimse kb kendini beğenmiş gibi insanlar ortada gezerken onları sevmediğimi diyip yüzlerine ah canım cicim diyecek bir insan degilim insanina göre konuşurum ve bundan da gayet memnun olurum :) Değersiz hayatlar konusuna gelirsek insanın karakteri zaten belirler kötü bir insan gözümde kötüdür ben yerine göre davranırım ama her şey de de bana kötü diyen bir insan varsa çok da insanların düşüncesini önemsemem herkes önce kendine bakmalı sonra bir başkasına bakmalı  :)

Benzer sorular

8 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
16 Eylül GENEL kategorisinde Sondem21 (3.2k puan) tarafından soruldu
5 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
8 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
12 Nisan GENEL kategorisinde Ceylann_Gkc (11.1k puan) tarafından soruldu
4 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
3 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
25 Kasım GEYiK MUHABBETi kategorisinde Pervizz (12.5k puan) tarafından soruldu
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

37k cevap

21.7k yorum

514 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
  1. ~SEMA18~
    1 puan
  2. Frtn3850
    1 puan
...