10 beğenilme 0 beğenilmeme
GENEL kategorisinde (41.7k puan) tarafından  soruldu
Olabilirmi?

3 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(27.7k puan) tarafından  cevaplandı
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Bırakıyor bizzat şahit olurum işim robotik sistemler , bir robot bir insana göre iş gücünü 2 ila 10 kata kadar yükseltebilir kullanıldığı alana göre uzun vadede iş veren için çok kârlı bu yüzden tercih ediliyor
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(13.6k puan) tarafından  cevaplandı
Robotik sistemler ve otomosyon sistemlerinin gelişmesinde iki amaç vardır.

Bir insan gücünü azaltmak, böylece iş kazasından oluşan maduriyetin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. İkincisi ise daha az mümkünse kusursuz, hızlı üretim yapmak. Böylece ayıplı mallardan doğan maliyeti azalmış olacaktır.

sonuç olarak robotlar ve otomosyon sistemlerin amacı insanları işsiz bırakmak değil. Ne yazık ki bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde işsizliğin artacağı bir gerçek.

Okullar endüstüri 2.0 mantığında eğitim vermeyi bırakmadıkça işsizlik artacaktır.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(370 puan) tarafından  cevaplandı

İşsizlik olsun ne olacak telefonsuz yaşayamayan bizler tvsiz yapamayan anneler radyosuz yapamayan dedeler var dünyada ve bunlardan bihaber olan insanlar var @iNsOmNiA dediği gibi insan iş gücünü 0 a kadar indiren birşey otomasyon ve robotic sistemler B/S/H da çalışırken cnc sistem yeni çıkıyordu şirket bunu direk kendine kurdu yönetimi otomasyon operatörü yapıyor fakat günde 1000 cihaz üretimi başladığı için daha fazla ürün ortaya çıkıyor teknoloji kötü değildir bu dünyada daha çok iş imkanı var işsizlik genel olarak hükümet odaklı olsada kendi çevremde aldığım izlenim üzerine diyorum iş beğenmeme özellikleri var su idaresine başvurmuştum ordaki adam şunu dedi ortaokul mezunu çocuk tanıdık vasıtasıyla şube müdürü ile görüşmüş adam ona anca temizlik işlerinde iş verebilirim demiş adamda masa başı iş yokmu diye soruyor hala ülkenin tek kurtuluş yolu eğitimdir bu sadece genel lise değil ülkeyi meslek liseleri kurtarır herkes avukat doktor olmak zorunda değil bende bir ara elemanın fakat kendimi 6 senedir geliştirmeye devam ediyorum ve şuanda 4 şubeli bir oto galeri sistemi yönetiyorum bundan öncede 3 sene hastane yönettim ve çok zor koşullarda çalışmam hatta günlerce eve gitmem gerektiği bile oldu kendinizi geliştirin ve teknolojiyi sevin

Benzer sorular

4 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
15 Mayıs GENEL kategorisinde Bilgee (41.7k puan) tarafından soruldu
12 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
28 Haziran 2018 AiLE kategorisinde cerenimo (-3,165 puan) tarafından soruldu
8 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
4 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.7k soru

35k cevap

20.3k yorum

494 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Sondem21
  81 puan
 2. Heqiss
  32 puan
 3. Cansu ♋
  32 puan
 4. sherlock_
  16 puan
 5. Mahmut
  15 puan
...