10 beğenilme 0 beğenilmeme
GENEL kategorisinde (585 puan) tarafından  soruldu
Herkesten farklı ses çıkıyor. Sizin düşüncenizi merak ettim.

3 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(9.5k puan) tarafından  cevaplandı
Siyasete girmek yasak olmayacaktı ki şimdi, ne güzel yorumlar gelirdi bu soruya :))
0 beğenilme 0 beğenilmeme
(465 puan) tarafından  cevaplandı
Siyaset yasak olmasaydı murronun dediği gibi :) baya baya amerika oyunu işte napcanız boşverin
0 beğenilme 0 beğenilmeme
(19k puan) tarafından  cevaplandı
tarafından düzenlendi
Cem Karaca vakti zamanında  dediydi; 'Bindik Bi Alamete Gidiyoz Kıyamete' diye. Bizde bindik sokak lambasına ve öyle gidiyoruz bakalım.. Kader kısmet diyicem de bi gülme geliyor bana be ahahshsh :D Kader kısmet ile alakası yok tabi. Stockholm Sendromunun Türkiye versiyonunu yaşıyoruz şu an.
Hocam işin aslı şu; Biz bunu toplum olarak istedik ve dibine kadar hak ettik. Daha beterini de görücez. Bize müstehak yani kıvranmayalım dış mihrak diye. Ülke ekonomisinde zemin eğer müdahaleye açık ve kırılgan bir hale biz tarafından itina ile getirilirse elin dış mihrağı tabi gelip dürtmeye başlayacak. Ne bekliyordun yani ? Uzaktan izleyecekmiydi ? Önce yanak uzatıp akabinde bizi niye öptüler diye sızlanıyoruz.. Adamlarin eline bulunmaz fırsatı verip sonrada vay efendim neden böyle, haydin kılıç kuşanıp asalım keselim falan demeyelim. Yakın gelecekte ekonominin kahvehane ağzı ile ahkam keserek kurtarılamayacağını anliyacaz anlamasına da biraz geç kalmış olucaz. Hatta biraz değil, baya geç kalmış olucaz.

Sorunun özüne gelicek olursak eğer doların yükselip düşmesi tamamen arz talep meselesidir. Istikrarlı olmayan devletlerden yabancı yatırımcılar doğal olarak elini çeker ve piyasada dolar azalır. Akabinde biraz yukselise geçen doları fark eden türk is adamları ve normal vatandaşlar yükselmesi beklentisiyle piyasadan çıldırmış gibi dolar satın almaya  başlar, ve talep yogunlugundan dolayı piyasada dolar kıtlığı ve değer artışı görülür. Olayın domino etkisi gösterip bir anda fırlamasının sebebi de budur.  E sizinde malumunuz piyasada bir malın bulunabilirliği ne kadar zor ise değeri o kadar yüksektir.
(585 puan) tarafından  yorumlandı
0 0
Bence biraz dünya ekonomisinin ABD ile ilişkilerini araştırmanı tavsiye ederim. Rusya. Çin, İran örneğin... Sonra istersen özelden tartışalım.

Benzer sorular

10 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
8 Haziran 2018 GENEL kategorisinde Emine (43.9k puan) tarafından soruldu
9 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
10 Ağustos 2018 AiLE kategorisinde Bilgee (42.7k puan) tarafından soruldu
15 beğenilme 0 beğenilmeme
6 cevap
24 Haziran 2018 GÜZELLiK & BAKIM kategorisinde Type-V (19k puan) tarafından soruldu
8 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

8k soru

37.6k cevap

21.8k yorum

553 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Nilaay
  12 puan
 2. Mahmut
  10 puan
 3. Perviz
  10 puan
 4. Heqiss
  10 puan
 5. Kenaan
  10 puan
...