12 beğenilme 0 beğenilmeme
GENEL kategorisinde (16.5k puan) tarafından  soruldu

2 Cevaplar

3 beğenilme 0 beğenilmeme
(18.9k puan) tarafından  cevaplandı
Komplo teorilerine çok açık bir konu bu ama depremler nerdeyse 4.5 milyar yıldır oluyor ve olmaya devam edicek. Binlerce yillik belgelere dayanan arastirmalarda zaten istanbulda bir kac yuzyilda bir siddetli depremlerin oldugunu biliyoruz. Henuz teknolojimiz gelismemisken de 99 depreminden cok daha yikici depremler yasadi istanbul. Buda buyuk ihtimalle daha oncekiler gibi dogal yollarla olusmus bir deprem. Insanoglunun depremleri kontrol etme ihtimali cok uzak bir ihtimal gibi gorunuyor ama kapali kapilar ardinda neler oluyor bilemeyiz. Ama öyle bir teknoloji varsa bile bunun öyle yada böyle bi şekilde ayyuka çıkması gerekirdi. Sonuc itibari ile dünyadaki bilim camiasi ABD'den ibaret değil.
(16.5k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Henüz öyle bir teknoloji olmadığını nereden çıkardın? Nicola Tesla tarafından geliştirilen "düşük frekanslı elektromanyetik ışınımla yüksek enerji nakli" tekniğini Amerika ve Rusya uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yollarını arıyorlardı zaten çünkü bu yolla uzaktan geniş alanlara tahribat yapılabileceklerdi. Tesla'nın notlarında "sadece birkaç saniye çalıştırmama rağmen apartmanı yıkabilecek bir güç ortaya çıktı, birkaç dakika çalıştırsam sokağı yerle bir edebilirdi" diyerek kendisinin bizzat denediğini ortaya koyuyor. Zaten Tesla icadının bu yıkıcı etkisini görünce çalışmalara bir son veriyor ama öldükten sonra proje bilgileri CIA'nın eline geçiyor hatta Alaska'da hala çalışmakta olan bir üsleri bile var.
(18.9k puan) tarafından  yorumlandı
1 0
Tesla hakkında çok fazla söylenti var, evet çok başarılı bir bilim insanıydı ama dillere o kadar çok dolandı ki asparagas haberlerin de kurbanı oldu malesef..
İddiaları doğrulamadan kabul etmek yanlış
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(27.3k puan) tarafından  cevaplandı
Bu deprem için haarp kullanılmış olabilir ancak  bu kanıtlanmamış bir iddia ben doğal olduğuna inanıyorum

Benzer sorular

12 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
14 beğenilme 0 beğenilmeme
7 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
16 Aralık 2018 GENEL kategorisinde _Fidan_ (7k puan) tarafından soruldu
12 beğenilme 0 beğenilmeme
9 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.5k soru

34k cevap

19.5k yorum

482 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Pervizz
  25 puan
 2. Heqiss
  21 puan
 3. EyleMm
  7 puan
 4. Ceylann_Gkc
  5 puan
 5. sherlock_
  5 puan
...