8 beğenilme 0 beğenilmeme
GENEL kategorisinde (13.7k puan) tarafından  soruldu
Bence bir spor değildir, ya sizce?

4 Cevaplar

3 beğenilme 0 beğenilmeme
(19k puan) tarafından  cevaplandı
Spor değil. Dağda bayırda elde tüfek dolaşıp tavşan vurmanın nesi spor olabilir ? Spor insan sağlığı ve formda bir vücut için belli bir düzene bağlı kalarak planlı bir şekilde efor harcamasına denir. Tavşana tüfek doğrultmak veya boz ayı görünce topuklamak spor olabilirmi ? Kim uydurduysa sağlam uydurmuş ki herkes spor sanıyor.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(1.5k puan) tarafından  cevaplandı
Avcılık bir keyif ve zevk için yapılan aktivitedir.
Hayvan öldürmenin nesi zevkli olabilir ki diyebilirsiniz. Yada çok vahşice diyebilirsiniz belki fakat bunu yasamayan kimse bilmez ama yasalara uygun avcılıkta hangi tur av olursa olsun yavrulara damizliklara asla dokunulmaz katliam gibi onlarca yüzlerce av yapılmaz bir tane av için bile binlerce tl ödenir ruhsat almak için.
Kacak avcılıktan nefret ediyoruz tabiki
Bi taraftan keyif alırken avın peşinde kilometrelerce dağlarda  dere tepe  yürüdüğün için farkında olmadan spor da yapmış oluyorsun
2 beğenilme 0 beğenilmeme
(43.8k puan) tarafından  cevaplandı
Hayır spor değildir
1 beğenilme 0 beğenilmeme
(-3,156 puan) tarafından  cevaplandı
Avcılık Bence de bir spor değildir Çünkü vücut için en başta herhangi bir aktivite söz konusu olamaz vücudun sagligina herhangi bir faydalı bir yanı yoktur. Ayrıca Zavallı savunmasız hayvanlara silah doğrultmak ne kadar doğrudur Bunu da düşünmek gerekiyor. Sporun tanımı şöyle yapılabilir: “Genellikle rekabete dayalı, takım şeklinde ya da bireysel olarak gerçekleştirilen, eğlence, mükemmellik, derece gibi farklı amaçları bulunan zihinsel ya da fiziksel aktivite”. Ama avcılıkta herhangi bir zihinsel faaliyet ya da takım oyunu yoktur Sadece av ararken yapılan  yuruyusler Avcılar tarafından spor kabul edilmektedir fakat Madem yürüyüş bir spor O zaman sadece yürüyüş yapmak bence daha mantıklıdır niye hayvanlara zarar verirsin ki bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı bence avcılık bir spor değil katliamdır:)

Benzer sorular

10 beğenilme 0 beğenilmeme
6 cevap
25 Mayıs 2018 HAYVANLAR ALEMi kategorisinde iNsOmNiA (27.9k puan) tarafından soruldu
6 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
14 Haziran GENEL kategorisinde Frtn3850 (8.7k puan) tarafından soruldu
6 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
10 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
15 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
6 Ağustos 2018 MOTORLU TAŞITLAR kategorisinde Ladin (700 puan) tarafından soruldu
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

37k cevap

21.7k yorum

515 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Lindajeon
  7 puan
 2. sherlock_
  3 puan
 3. ~SEMA18~
  1 puan
 4. Frtn3850
  1 puan
 5. Taçsiz_prenses
  1 puan
...