10 beğenilme 0 beğenilmeme
BEYiN FIRTINASI kategorisinde (-3,156 puan) tarafından  soruldu

Var mı ben hayatta kalabilirim diyen :))

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(19k puan) tarafından  cevaplandı
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Mevzubahis adını bir türlü söylemediğim amca hem şanslı hemde şanşız galiba, kurtulmuş olsa da esaslı bir travma geçirmiş olmalı. 

atom bombasının diğer bombalardan ayırıcı bazı özellikleri vardır, en önemlisi radyasyondur, yani sessiz katil. Ikincisi ise patladığı anda devasa mantar bulutu oluşturmasıdır. Bir atom bombasından korunmanın en iyi yolu sığınaktır. Eğer o bombanın patladığı anı görebilecek kadar geç kalmışsanız geçmiş olsun, kaçmak yerine kelime-i şahadet getirmek en mantıklısıdır. Tabi her bomba gibi bununda etki alanı sınırlıdır bir kaç kilometre kadar. Ama ilk patlama anında oluşan şok ve alev dalgasından kurtulabilecek kadar uzaktaysanız güvendesiniz anlamına gelmiyor. Patlama anında 5 veya 10 saniyelik ışımaya maruz kalmışsanız ya kör olucaksınız yada adınız kadar emin olun 3 ila 5 sene içinde kanserden ölüceksiniz. Adını telafuz edemediğim amcamız bomba ile olan mesafesi sayesinde kurtulmuştur. Olur da yaşadığınız cografyada nukleer saldırı sireni çalarsa (Hiroşimaya atılan atom bombası ilkeldir. Günümüzde kullanılanlar onlardan yüzlerce kat daha etkili hidrojen bombalarıdır ve en tehlikelisi rusların yapıp Tsar ismini verdikleri bombadır.) hiç vakit kaybetmeyin yanınıza hafif ama doyurucu en az 10 gün yetecek kadar ne varsa alın, ve koşarak sığınağa, eğer o yoksa evinizin bodrumuna saklanın. 

Not; Bunlarda sizi kurtarmayacak. Tek şansınız bombadan en az 30 km uzakta olmak.

3 beğenilme 0 beğenilmeme
(7.3k puan) tarafından  cevaplandı
valla japon bi dayı vardı her iki bombadan da kurtulan dur onu bulayım da paylaşayım yorum olarak altta :)
(7.3k puan) tarafından  yorumlandı
3 0
1945 yılında atılan 2 atom bombasındanda kurtulan Japon abimizin ismi Tsutomo Yamaguchi'ymiş. Bu şanssız şanlı abimiz memleketi Nagasaki'den yola çıkıp iş için Hiroşima'ya gidiyor o sırada ilk atom bombası olan Little Boy Hiroşima'ya atılıyor. Atom bombası Tsutomo dayımızın 4-5 km uzaklığına düşmüş ancak aslan dayım burdan sadece geçici körlük ve sağırlıkla kurtulmuştur. Bu olayın ardına bi gün sonra hemen memleketi Nagasaki'ye dönüyor reyiz ama şanssızlık ya bu sefer de 2 gün sonra memleketi Nagasaki'ye Fat Man atılıyor. Tam o sırada Mitsubish Tersanesinde Hİroşima'da neler yaşadığı hakkında rapor verirken yakınlarına bam diyie düşüyor bu bomba da ama amcam bundan da sağ kurtuluyor. Ama tabi vadesi geliyor reyizin 2010 senesinde mide kanamasından 93 yaşında hayata gözlerini yumuyor Tsutomo amcam.

Peki ben de burdan sorayım Tsutomo amcam 2 atom bombasını da yaşadığı için şanssız biri mi yoksa kurtulduğu için şanslı mı?
3 beğenilme 0 beğenilmeme
(76 puan) tarafından  cevaplandı

Allah izin verirse , hayatta kalırım :) .

2 beğenilme 0 beğenilmeme
(9.9k puan) tarafından  cevaplandı
Ölüm geldiyse yapacak bişey yok onumu dert edeyim şimdi nasılsa birgün ölecez atom bombasıyla olmazsa başka bir sebepten olacak

Benzer sorular

8 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap
15 Haziran 2018 GENEL kategorisinde u_mutlu22 (13.7k puan) tarafından soruldu
11 beğenilme 0 beğenilmeme
6 cevap
14 Haziran 2018 GENEL kategorisinde Emine (43.8k puan) tarafından soruldu
6 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
6 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
7 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
1 Haziran 2018 BiLiM & TEKNOLOJi kategorisinde Type-V (19k puan) tarafından soruldu
Mor Defter, merak ettiğiniz şeyleri sorarak cevap bulabildiğiniz bir platformdur. Sorularınıza verilen cevaplar içinden "En iyi cevabı" seçebilir ve dilerseniz çeşitli anketler düzenleyebilirsiniz.

Facebook'taki arkadaşlarınızı sitemize davet edin

7.9k soru

37k cevap

21.7k yorum

515 kullanıcı

Şampiyonlarımız
Bu hafta:
 1. Lindajeon
  7 puan
 2. sherlock_
  3 puan
 3. Heqiss
  2 puan
 4. ~SEMA18~
  1 puan
 5. Frtn3850
  1 puan
...